Pytania i odpowiedzi
w pomieszczeniu mamy niski sufit i nie będziemy chcieli obniżać optycznie pomieszczenia
- posiadamy podwieszany sufit z wnękami nad oknem w której możemy schować szyny
- okna w pomieszczeniu są zamontowane do wysokości sufitu
- nie mamy możliwości wwiercenia karniszy w ścianie nad oknem
- pod oknem znajduje się duży parapet lub kaloryfer. W takim przypadku długość wsporników może być niewystarczająca.
Proponujemy wtedy rozważyć możliwość montażu szyn sufitowych aluminiowych lub wykonanych z PCV.
Szyny mają tę właściwość, że można je łączyć w długie, kilkumetrowe ciągi i załamywać pod kątem prostym a także stosować łuki narożne dzięki którym jesteśmy w stanie zasłonić dokładnie całe okno.
Gdy chcemy zamówić szyny sufitowe na całą długość ściany musimy pamiętać o paru kwestiach:
- Długość szyn powinna być o 2-3 cm mniejsza od długośći "od ściany do ściany". Odległość którą pozostawiamy posłuży nam do włożenia ślizgów i zamontowanie zaślepek.
- Pomiarów długości należy dokonywać na suficie ponieważ często zdaża się szczególnie w starym budownictwie że wymiar podłogi różni się nawet o kilka centymetrów od długości sufitu.
-W przypadku szyn sufitowych z zakończeniami łukowym musimy pamiętać że do długości szyn którą podajemy musimy doliczyć długość 23cm którą zajmą nam łuki zakończeniowe.
Do montażu szyn sufitowych stosujemy standardowe kołki rozporowe o grubości 6mm .
Jeśli montujemy karnisze metalowe w inne podłoże niż standardowy sufit (np drewno czy płyta k-g) musimy korzystać z kołków przystosowanych do danego materiału.
Gdy tworzymy konstrukcje z szyn sufitowych długości większej niż 300cm należy zastosować specjalne łączniki szyn sufitowych.
Zamawiając szyny sufitowe w naszym sklepie łączniki i wsporniki są automatycznie wyliczane i dołączane do zamówienia.
Przyjmujemy, że na metr szyny sufitowej będziemy potrzebować 10 ślizgów z żabkami lub agrafkami. Oczywiście w przypadku szyn dwutorowych trzeba tę wartość podwoić. Nasz sklep autoamatycznie oblicza liczbę żabek w oparciu o ten algorytm. Jeśli potrzebujecie Państwo inną ilość ślizgów można ich liczbę skorygować podczas zamawiania.
Szyny podtynkowe są oferowane w do 300cm w jednym odcinku. Jeśli mamy konstrukcje która przewiduje dłuższe szyny możemy je po prostu ściśle przyłożyć do siebie nie używając żadnych łączników. Sposób montażu szyn podtynkowych powoduje że ślizgi powinny płynnie i bezproblemowo poruszać się po takim łączeniu. Należy pamiętać aby przynajmniej na jednej z szyn które łączymy był otwór montażowy do wsunięcia żabek.
W każdym zestawie szyn wpuszczonych w sufit jest otwór montażowy służący do wpuszczenia ślizgów z żabkami czy agrafkami do szyny.
Pełne wymiary karnisza:
- Całkowita długość karnisza: 120,00 cm
- Długość : 120,00 cm
- Końcówki przedłużają o: 0,00 cm
- Długość wspornika: cm
- Odległość od ściany: 0,00 cm